W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści Dominikańskie - Poławiacze pereł

Opowieści Dominikańskie - Poławiacze pereł
Data rozpoczęcia 2016-08-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Wirydaż Klasztoru Ojców Dominikanów,, ul. Złota 9
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Dnia 22 grudnia 1216 r. papież Honoriusz III zatwierdza Zakon Braci Kaznodziejów założony przez hiszpańskiego kanonika….”

Jubileusz 800-lecia Dominikanów to najlepszy moment by „Już dzisiaj wyruszyć w drogę i przygodę ze Słowem i dla Słowa”.

Używając metody improwizacji teatralnej, Poławiacze Pereł będą snuć Legendy Dominikańskie od historii uzdrowienia studenta z rozpusty, cudu związanego z wodą, przygód z diabłem, sławnych czynów dziewicy Katarzyny przez historie o zakonniku, który został uwolniony od nałogu palenia po pełne ironii średniowieczne anegdoty o mnichach i mniszkach. Improwizowane opowieści o codziennym życiu wielkich uczonych, mistykach i artystach osiemsetletniego zakonu m.in. Alberta Wielkiego, Tomasza z Akwinu, Mistrza Eckharta czy Fra Angelico.

Barwne opowieści, które zebrał i opracował ojciec Jacek Salij OP staną się podstawą do przywołania tych wszystkich wspaniałych historii jeszcze raz.

Wyboru legendy dokona zebrana na przedstawieniu publiczność. Zredagowany tekst przeczyta Gość Specjalny zaproszony na przedstawienie. Legendy dominikańskie z jednej strony są bardzo zróżnicowane, z drugiej zaś – zawsze dotyczą rzeczy ważnych i mimo upływu czasu ich przesłanie jest nadal aktualne. Legendy nie dotyczą jedynie czasów odległych. Także i dziś krążą wśród braci opowieści, anegdoty o wydarzeniach o wiele bardziej nam bliskich. I choć nie zawsze są one tak barwne i niezwykłe, czasami może aż za bardzo realistyczne, to jednak mają tę samą funkcję – pokazanie innej perspektywy naszego życia.