W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści miasteczkowej piwiarni

Opowieści miasteczkowej piwiarni
Data rozpoczęcia 2018-12-16
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Spotkanie

W przedświąteczną, grudniową niedzielę, w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas ubierania choinki w miasteczkowej piwiarni zostaną poruszone tematy poświęcone materialnym aspektom adwentu oraz świątecznemu zaopatrzeniu i tradycyjnym ozdobom choinkowym.

W niedzielę, 16 grudnia podczas Opowieści miasteczkowej piwiarni będzie można usiąść w sali bufetowej Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza i uczestniczyć w pokazach kolekcji muzealnych, prezentacjach, konkursach i zabawach. Uczestnicy spotkania wspólnie ubiorą ustawioną na ladzie lokalu choinkę używając niecodziennych, naturalnych ozdób, o które zatroszczyli się leśnicy, rzeźbiarze ludowi, poeci, koronkarki, fotografowie i kolekcjonerzy. Nie zabraknie także wspólnych zabaw dotyczących kuchennych atrybutów adwentu w czasach II Rzeczypospolitej i podchoinkowej zabawy w grzybobranie i łowienie ryb.

Spotkanie prowadzą kustosze, Halina Stachyra i Grzegorz Miliszkiewicz, którzy na tą okazję przywdziewają stroje z epoki - adekwatne do wystroju wnętrza.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej