W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści miasteczkowej piwiarni. Szóste spotkanie

Opowieści miasteczkowej piwiarni. Szóste spotkanie
Data rozpoczęcia 2015-10-25
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2015-10-25
Godzina zakończenia 14:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

 

W dwóch najzimniejszych porach roku, jesienią i zimą, proponujemy Gościom Muzeum comiesięczne spotkania na ekspozycji sali bufetowej piwiarni w muzealnym miasteczku. Opowieści miasteczkowej piwiarni prowadzą kustosze, Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra, którzy na tą okazję przywdziewają stroje z epoki - adekwatne do wystroju wnętrza. W ogrzewanym pomieszczeniu piwiarni Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza Goście Muzeum mogą usiąść przy stolikach i uczestniczyć w pokazach kolekcji muzealnych i prezentacjach multimedialnych. Co więcej na każde spotkanie prowadzący przygotowują quizy i zabawy związane z prezentowanymi tematami.

Szóste, tegoroczne spotkanie Opowieści miasteczkowej piwiarni, będzie nawiązywać nastrojem do nadchodzących Zaduszek. Skansen lubelski to wielka księga pamięci o szarych ludziach, bohaterów dawnego życia codziennego na Lubelszczyźnie, wyrażona zabytkami i wiedzą. Fotografiami i zabytkami przedstawimy kilkunastu z tych mieszkańców wsi, miasteczek i dworów ziemiańskich.

 

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej