W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści podróżnicze Krzysztofa Baranowskiego: Paryż i zamki nad Loarą

Opowieści podróżnicze Krzysztofa Baranowskiego: Paryż i zamki nad Loarą
Data rozpoczęcia 2016-04-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Domu Kultury LSM w Lublinie, ul. K. Wallenroda 4a,
Organizator Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na Opowieści podróżnicze Krzysztofa Baranowskiego: Paryż i zamki nad Loarą.

Spotkanie rozpocznie się rejsem po Sekwanie, na pokładzie statku wycieczkowego, z którego obejrzymy najciekawsze budowle Paryża, usytuowane wzdłuż rzeki. Zobaczymy więc piękne mosty, pierwowzór Statuy Wolności (dar Francji dla USA), wieżę Eiffla, muzeum d`Orsay, Luwr, katedrę Notre Dame, oraz Pałac Sprawiedliwości na Wyspie City, z Wie­ żą Zegarową z XV w. Następnie wejdziemy do muzeum w Luwrze. Kolejny etap zwiedzania to pałac królewski w Wersalu. Zobaczymy tam wnętrza pełne przepychu i kapiące od złota, park z fontannami oraz zabudowania gospodarcze, zwane wioską. Z Wersalu przejedziemy do położonej niedaleko wystawy miniatur: „Francja w miniaturze”. Po zapoznaniu się z najciekawszymi budowlami Francji w miniaturze, rozpoczniemy objazd zamków i pałaców usytuowanych w pobliżu rzeki Loary. Zobaczymy w kolejności: Blois, gdzie zmordowano hugonotów, Chaumont, Ambois, Chenonceau ­ pałac na wodzie, Chambord ­ królewski pałac myśliwski, oraz Fontaineblue ­ letnią rezydencję królowych.

Więcej informacji: http://www.domkulturylsm.pl

Powiązane:

Dom Kultury LSM