W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oprowadzanie kuratorskie – wystawa „Na głos” PL/UA

Oprowadzanie kuratorskie – wystawa „Na głos” PL/UA
Data rozpoczęcia 2022-10-29
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Na głos".

Na wystawie „Na głos” prezentujemy sposoby i narzędzia, za pomocą których dokonuje się dekolonizacja historii i emancypacja kultury ukraińskiej. Mówimy na głos o demaskowaniu i dekonstrukcji rosyjskiej narracji propagandowej, ilustrując przykłady zawłaszczania razem ze współczesnymi ukraińskimi artystami i artystkami, których praktyka twórcza wiąże się z pamięcią, tożsamością i krytyką instytucjonalną. Ich pracom, stanowiącym trzon ekspozycji, towarzyszą teksty ukraińskich i polskich autorów i autorek pisane w czasie trwającej wojny. W ramach tego zestawienia dokonuje się krytyczny przegląd narodowego dziedzictwa kulturowego Ukrainy.

Prowadzenie: Krystian Kamiński
Tłumaczenie na język ukraiński: Volodymyr Dyshlevuk

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników.
Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack. Oprowadzanie tłumaczone na język ukraiński.
Wstęp: bezpłatnie. Nie obowiązują zapisy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej