W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Kapela Maliszów, Koncert re:tradycja

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Kapela Maliszów, Koncert re:tradycja
Data rozpoczęcia 2020-08-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dziedziniec Zamku – Muzeum Lubelskiego w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Kapela Maliszów – rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci; Zuzanna i Kacper. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu, ale również tańcami i przyśpiewkami z różnych obszarów Polski. Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest tylko szkolnym odtworzeniem starych melodii. Kapela tworzy również własne utwory o charakterze wiejskim, dialogujące ze współczesnością, zahaczające o różne style.

Koncert re:tradycja – produkcja Warsztatów Kultury, która każdego roku przykuwa uwagę miłośników muzyki tradycyjnej i współczesnej. Projekt zainspirowany programem Szlakiem Kolberga, kontynuuje spotkania mistrzów muzyki tradycyjnej ze znanymi publiczności artystami polskiej sceny muzycznej. Artyści, którzy pojawią się na scenie re:tradycji to Reni Jusis i instrumentaliści Miguel Moon i Michał Piotrowski wspólnie z Angėle Bapkauskienė i  zespołem Saulaues z Puńska, Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego i Tomasz „Lipa” Lipnicki oraz Olaf Deriglasoff i Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy w wyjątkowym spotkaniu wspominającym zmarłego w maju tego roku lidera kapeli, Pana Stefana.

Zapisy: Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 12 sierpnia za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy dotyczą całego wieczoru muzycznego, a nie koncertów poszczególnych zespołów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej