W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”. Spotkanie o książce Konstantego Geberta

„Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”. Spotkanie o książce Konstantego Geberta
Data rozpoczęcia 2023-02-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Od zarania dziejów liczne ludobójstwa dotykają różne narody. Konstanty Gebert przedstawia historię ludobójstw ostatnich 120 lat. Wymordowanie przez carskie Niemcy rdzennych mieszkańców Namibii. Dokonane przez Turków ludobójstwo Ormian. Dziejące się obecnie w Chinach wyniszczanie Ujgurów. Historie te przedstawia w swojej książce „Ostateczne rozwiązanie. Ludobójcy i ich dzieło”. Już w najbliższy wtorek spotkamy się z autorem, aby porozmawiać o tej książce.

Jakie są źródła masowych ludobójstw na całym świecie? Co możemy zrobić, aby je powstrzymać? Na te pytania (i nie tylko) odpowie podczas spotkania autorskiego Konstanty Gebert. Rozmowę poprowadzi dr Mariusz Zajączkowski.

Rozmowa jest organizowana w ramach cyklu spotkań „W Bramie o książce” współorganizowany przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” oraz portal Historia Bez KITU. Spotkanie będzie również transmitowana online na kanale YouTube Bramy Grodzkiej.

Konstanty Gebert – z wykształcenia psycholog, w latach 70 współpracownik Komitetu Obrony Robotników, w latach 80 publikował w drugim obiegu, najczęściej pod pseudonimem „Dawid Warszawski”, wieloletni publicysta „Gazety Wyborczej”, założyciel i były redaktor miesięcznika „Midrasz”. Autor i współautor m.in. „Miejsce pod słońcem. Wojny Izraela” (2008); „Polski alef-bet. Żydzi w Polsce i ich odrodzony świat” (2009); „Bałkany” (2014).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej