W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie Centrum Dokumentacji i Archiwizacji Plakatu Lubelskiego

Data rozpoczęcia 2013-12-14
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

Centrum Dokumentacji i Archiwizacji Plakatu Lubelskiego ma za zadanie gromadzenie i przechowywanie dzieł z zakresu grafiki użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem plakatu lubelskiego oraz tworzenia bazy danych o jej twórcach.

Pomysł stworzenia Centrum Dokumentacji i Archiwizacji Plakatu Lubelskiego narodził się podczas organizacji konkursu „PlakatON „– najlepszy plakat kulturalny w Lublinie w roku 2010”. Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do twórców plakatu kulturalnego oraz instytucji kultury, które w roku 2010 za pomocą plakatu reklamowały swoje przedsięwzięcie kulturalne i uwzględniały walory artystyczne tej formy graficznej.

Obecnie centrum posiada kolekcje plakatu lubelskiego z lat 2010 ,2011,2012 , kolekcję 25 sztuk plakatu mistrza plakatu polskiego Wiesława Rosochy oraz Jana Majewskiego , którzy wspierają inicjatywę.
Pierwszą prezentowaną autorką plakatu jest Małgosia Rybicka.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne