W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie Filii nr 38

Data rozpoczęcia 2015-01-22
Godzina rozpoczęcia 14:45
Miejsce Filia nr 38, Relaksowa 25
Kategoria Warsztaty

Nowa biblioteka zaprasza zarówno dorosłych użytkowników, jak i dzieci. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będzie doskonale zaprojektowana przestrzeń łącząca elementy do wypoczynku, zabawy oraz skupienia. Wystrój wnętrz, pełen kolorów
i kształtów, stanie się niewątpliwym bodźcem pobudzającym dziecięcą wyobraźnię.

Filia nr 38 oprócz blisko dziesięciotysięcznego zbioru książek drukowanych posiada w swej ofercie prawie 1 500 audiobooków, kilkadziesiąt gier przeznaczonych na konsole, gry planszowe, czterdzieści tytułów czasopism oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Dzisiaj Biblioteka staje się nie tylko miejscem, gdzie można wypożyczyć książkę
i spędzić wolny czas podczas organizowanych tam licznych wydarzeń kulturalnych. Można w niej również skorzystać z narzędzi, których nie posiada się w domu.

W związku z tym w Filii nr 38 dostępne dla czytelników będą m. in. konsole PlayStation. A jeśli ktoś w bibliotece przy Relaksowej będzie potrzebował odrobiny relaksu z książką, doskonale nadadzą się do tego wygodne pufy czy wiszące fotele „Bubble Chair”.


Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie posiada 39 filii bibliotecznych. W 2014 roku należący do nich czytelnicy wypożyczyli blisko milion książek, zbiorów specjalnych i czasopism, a prawie 500 000 osób skorzystało z czytelni i pracowni komputerowych.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne