W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie instalacji "Kwietnik"

Otwarcie instalacji "Kwietnik"
Data rozpoczęcia 2014-09-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury zapraszają na otwarcie instalacji "Kwietnik" Katarzyny Szczypior w ramach projektu Grodzka 5.

Wstęp wolny

Instalacja Kwietnik, odwołuje się do historii „niemych mieszkańców” kamienicy – szczególnych elementów wystroju wnętrz, których istnienie pomijają inwentarze i archiwa. Są to rośliny, które przypuszczalnie posiadali ludzie żyjący i pracujący w tym miejscu. Ich historia nie została udokumentowana. W zachowanych raportach inspekcji budowlanej znajduje się jedynie krótka notatka dotycząca roślinności na podwórku, a dokładnie – jej braku. Mimo to mieszkańcy niewątpliwie posiadali jakieś kwiaty. Bazując na tym przypuszczeniu można podjąć próbę rekonstrukcji historii występowania roślinności we wnętrzach i otoczeniu kamienicy.

Artystka zbuduje na nowo „szatę roślinną” wnętrza kamienicy, sięgając po kwiaty doniczkowe, które z dużą dozą prawdopodobieństwa występowały na Grodzkiej 3, 5 lub 5a. Nie jest to jednak próba odtworzenia, a jedynie dopisania nieistniejącej (ale możliwej) ich obecności. Rośliny umieszczone w wąskim patio na Grodzkiej 5a, obudowanym z jednej strony konstrukcja drewnianej klatki schodowej dodadzą życia tej przestrzeni, a zawarte przy nich informacje, przypomną o prywatnej historii kamienicy i poszczególnych jej lokali.