W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie instalacji: Kwietnik

Otwarcie instalacji: Kwietnik
Data rozpoczęcia 2015-06-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie autorskie

Instalacja pt. Kwietnik swoją premierę miała w ramach projektu Grodzka 5 w 2014 r. Już wtedy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i spotkała się z aplauzem osób odwiedzających kamienicę przy Grodzkiej 5a. Rośliny doniczkowe, umieszczone na wewnętrznej, drewnianej klatce schodowej kamienicy, doskonale ożywiały staromiejską architekturę, wprowadzały tutaj dobrą, przyjazną i sprzyjającą skupieniu się oraz relaksowi atmosferę. Po przerwie znów będziemy mogli zobaczyć tę niezwykłą instalację i cieszyć się jej zielenią.

W piątek, 26 czerwca, będziemy mogli zobaczyć nie tylko Kwietnik, ale też projekcję filmu pt. Natura (do) mieszkania. Poznamy nowe wątki w temacie roślin, jakie mieli mieszkańcy kamienicy przy ul. Grodzkiej 5. Zobaczymy warszawskie blokowisko, które stopniowo porasta roślinami, stając się oazą zieleni w centrum wielkiego miasta.

Instalacja dostępna będzie dla zwiedzających do 30 września 2015 r.

Kuratorka projektu: Magdalena Ujma
Instalacja Katarzyna Szczypior pt. Kwietnik
Film Jarosław Kozakiewicz pt. Natura (do) mieszkania.