W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej
Data rozpoczęcia 2013-06-25
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Bazylianówka 85
Kategoria Impreza

Otwarcie nowej placówki bibliotecznej Filii nr 37 przy ulicy Bazylianówka 85.

To szósta filia biblioteczna oddana dzięki staraniom Dyrektora Piotra Tokarczuka. Placówka o powierzchni 250 m kwadratowych mieści się w pomieszczeniach parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Lokal wyposażony jest w pięć stanowisk do bezpłatnego korzystania z Internetu, katalog komputerowy, wciąż rosnący księgozbiór z bogatą ofertą nowości wraz z kanonem lektur szkolnych oraz 20 tytułów czasopism. W chwili otwarcia zgromadzony jest ponad czterotysięczny księgozbiór.
Filia jest przystosowana do odwiedzin osób niepełnosprawnych. W ramach działań środowiskowych planowane są spotkania autorskie, bezpłatne szkolenia komputerowe dla seniorów, wystawy oraz bogata oferta zajęć edukacyjnych dla młodszych czytelników osiedla i pobliskich szkół i przedszkoli.

Karta biblioteczna będzie ważna również w Filiach nr 32 - Biblio (Czuby), nr 34 (Węglin), nr 35 (Poręba) oraz nr 36 (Felin), ponieważ księgozbiór jest opracowany komputerowo i posiada katalog on-line.