W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Otwarcie Próba Cafe
Data rozpoczęcia 2017-04-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Impreza

Na początku kwietnia, w roku Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina, Stare Miasto wzbogaci się o jeden interesujący adres – przy ul. Grodzkiej 5a otwiera się Próba Cafe. Nie będzie to jednak miejsce jak wszystkie, bo oprócz oryginalnego menu w lokalu możemy spodziewać się tam m.in. kameralnych koncertów, rozmów o kulturze i literaturze, spotka z artystami i premier wydawniczych. O program kulturalno-artystyczny w Próba Cafe zadbają Warsztaty Kultury.
 
Próba to miejsce dla osób, które lubią nowe smaki i cenią wysoką jakość. W menu znajdziemy bowiem sezonowe dania przygotowane z naturalnych produktów w większości od lokalnych dostawców. W porze śniadaniowo-lunchowej będziemy mogli skosztować specjalności zakładu – bajgli mięsnych i wegańskich, a także pieczonej owsianki, kolorowych sałatek czy świeżo wyciskanych soków. Nie zabraknie również pysznych, zdrowych ciast, kawy z lokalnej palarni i aromatycznych herbat ziołowych.

Po południu warto wpaść do Próby na piwo rzemieślnicze, organiczne i bezalkoholowe wino czy autorskie drinki. W karcie znajdziemy też oryginalne przekąski inspirowane tradycyjną kuchnią lubelską, również bezglutenowe. W ciągu tygodnia lokal będzie czynny od godz. 8:00 do 23:00. Trochę dłużej będzie otwarte w weekendy oraz podczas organizowanych w kawiarni wydarzeń. Otwarcie Próba Cafe odbędzie się 3 kwietnia. Uświetni je koncert białoruskiego wirtuoza akordeonu guzikowego Yegora Zabelova.
 
Yegor Zabelov – pochodzący z Mińska artysta, wirtuoz akordeonu guzikowego, znany w Polsce głównie za sprawą znakomitego duetu Gurzuf, z którym koncertował w całej Europie. Od paru lat prowadzi także Yegor Zabelov Trio w unikalny sposób łączące wszystko to, co najlepsze w twórczości Gurzuf, dodatkowo wzbogacając instrumentarium o brzmienie basu.  W swojej twórczości artysta nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych, łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową, czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami jazzowymi.
 
Otwarcie Próba Cafe realizowane jest w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina. W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń.