W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie ścieżki ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej

Otwarcie ścieżki ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2021-06-01
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96,
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 18 zł/normalny, 9 zł/ulgowy
Kategoria Zwiedzanie

W Muzeum Wsi Lubelskiej wiosna w pełni. Od kilku dobrych tygodni trwają prace polowe, na świat przychodzą kolejne zwierzęta gospodarskie. Duże ożywienie widać, a przede wszystkim słychać także u skrzydlatych dzikich mieszkańców lubelskiego skansenu. To idealny czas na oficjalną inaugurację ścieżki ornitologicznej.

1 czerwca – o 13.30 przy recepcji Muzeum Wsi Lubelskiej zostanie oficjalnie otwarta ścieżka ornitologiczna. W ramach wydarzenia przewidziano dla zwiedzających kilka atrakcji. Ścieżka została opracowana w oparciu o miejsca gniazdowania aż 99 gatunków ptaków zamieszkujących lubelski skansen, które można – przy odrobinie szczęścia – spotkać przemierzając ścieżki Muzeum.

Osoby przybyłe do skansenu otrzymają na recepcji bezpłatny egzemplarz „Przewodnika po ścieżce ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej”. Tego dnia na zwiedzających będzie czekała projekcja filmu o tutejszym bogactwie awifauny. Będzie można również odwiedzić wystawę prezentującą współczesne modele ptaków oraz wybrane muzealia związane z ornitologią. Dla dzieci przewidziany jest kącik z kolorowankami ptaków.

Ścieżka ornitologiczna została opracowana w ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Wsi Lubelskiej zatytułowanego „Kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ochrona zasobów przyrodniczych Muzeum Wsi Lubelskiej”.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej