W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie Warsztatu Fotograficznego Warsztatów Kultury

Otwarcie Warsztatu Fotograficznego Warsztatów Kultury
Data rozpoczęcia 2015-10-22
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Zaułek Hartwigów, Lublin
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Czy można wymarzyć sobie warsztat fotograficzny w miejscu równie pięknym i znaczącym co Zaułek Hartwigów? W jednym z najpiękniejszych zakątków Śródmieścia Lublina, w miejscu noszącym nazwisko Hartwigów – wybitnych przedstawicieli kultury polskiej, z której to rodziny wywodził się m.in. Edward Hartwig, znajdujący się w gronie najbardziej znanych na świecie polskich fotografików XX wieku.

Okazuje się, że można, chociaż wydaje się to nieprawdopodobne. Już wkrótce, w czwartek 22 października, Warsztaty Kultury otwierają w Zaułku Hartwigów w Lublinie nową, stałą pracownię – Warsztat Fotograficzny. Miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym będzie można poznać tajniki różnych metod fotografii analogowej, dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret, czy też kupić fotografię pejzażową. Miejsce, w którym będzie można podczas comiesięcznych warsztatów spotkać wybitnych fotografików przekazujących swoją wiedzę adeptom.

Nieskromnie wierzymy, że nasze fascynacje podzielą mieszkańcy i Lublina i Europy. Zainspirowani poszukiwaniami Mistrza Hartwiga marzymy o tym, że do reszty pochłonie nas wszystkich szlachetny, czarno-biały pejzaż i portret. 
           
Dla pierwszych pięciu osób, które przyjdą świętować z nami otwarcie pracowni przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę – bezpłatny portret wraz z pamiątkową odbitką.
Więcej informacji na temat Warsztatu Fotograficznego na www.warsztatykultury.pl