W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Anna i Irena Nawrot: Przeżyte i przeszyte

Otwarcie wystawy: Anna i Irena Nawrot: Przeżyte i przeszyte
Data rozpoczęcia 2020-06-12
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Galeria Biała
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

To czwarta wspólna prezentacja sióstr Nawrot. Wystawa odnosi się do łączącego wątku w ich twórczości – wizerunku kobiety i jej funkcjonowania w przestrzeni społecznej i prywatnej.

Wystawa odnosi się do łączącego wątku w ich twórczości – wizerunku kobiety i jej funkcjonowania w przestrzeni społecznej i prywatnej. Anna, sięgając do stereotypowego postrzegania współczesnej kobiety, odwołuje się do klisz kulturowych, zaś Irena koncentruje się na kobiecej cielesności osadzając ją we własnej autobiografii. Autorki prezentują kolaże tekstylne i fotograficzne, obiekty gotowe i fotografie. Tytuł wystawy odwołuje się do ponad 35-letniej artystycznej działalności sióstr Nawrot. Przeżyte realne sytuacje autorki dosłownie zszyły i zespoliły je w autobiograficzne artefakty, czyniąc nici krawieckie i czerwoną włóczkę leit motivem wystawy.
To czwarta wspólna prezentacja sióstr Nawrot. Pierwszy ich pokaz odbył się w 1985 roku w Galerii Pracownia Dziekanka w Warszawie, drugi w 1987 roku w Galerii ON w Poznaniu, trzeci w Galerii BWA w Kielcach w 2018 roku.