W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie wystawy książki i wykład Grażki Lange

Data rozpoczęcia 2010-04-23
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Wernisaż

Otwarcie wystawy książek zaprojektowanych przez Grażkę Lange, połączone z wykładem autorki i spotkaniem z czytelnikami z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.


Grażyna/Grażka Lange urodzona w 1961r. Studia: Pracownia Książki ASP w Warszawie. Adiunkt w Pracowni Projektowania Książek warszawskiej ASP. Zajmuje się projektowaniem książek i ilustracją. Od roku 2004 współtworzy nieformalną grupę artystyczną CMYK. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in.: 2001 - nagroda główna na IV Międzynarodowym Biennale Sztuki Książki (Martin, Słowacja); 2004 – nagroda „Książka Roku” Polskiej Sekcji IBBY; 1995, 2000, 2003, 2005 – nagrody główne w konkursie PTWK; 2005 – wpis na IBBY Honour List za ilustracje i opracowanie graficzne książki M. Brykczyńskiego „Biały niedźwiedź. Czarna Krowa” (2006: wpis na Listę Honorową Hansa Chrystiana Andersena). Uczestniczyła w wielu międzynarodowych warsztatach i prezentacjach związanych ze sztuką książki (Włochy, Słowacja, Japonia, Estonia).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne