W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy "Ostrzeżenia zdrowotne na paczkach papierosów"

Otwarcie wystawy "Ostrzeżenia zdrowotne na paczkach papierosów"
Data rozpoczęcia 2009-09-28
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Głównym organizatorem wystawy jest Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Wystawa została sprowadzona do Polski przez Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce w ramach działań związanych z edukacją antytytoniową. Ma ona charakter informacyjno-edukacyjny i jest adresowana do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym ukierunkowaniem na młodzież akademicką i ponadgimnazjalną. Jej celem jest uświadomienie polskiemu społeczeństwu zagrożeń zdrowotnych wynikających z palenia tytoniu, bądź kontaktu z dymem tytoniowym.

Na ekspozycję składają się wzory ostrzeżeń, znajdujących się na paczkach papierosów, które obowiązują już w wielu krajach Europy (Wielka Brytania, Szwajcaria, Rumunia), Ameryki Południowej i w państwach azjatyckich. Dominują kolorowe zdjęcia ludzi chorych na nowotwory, bądź samych narządów ciała w zaawansowanych stadiach choroby nowotworowej.

Wystawa organizowana jest w ramach Rządowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu, nad którym, na szczeblu wojewódzkim, patronat sprawują Wojewoda Lubelski i Marszałek Województwa Lubelskiego. Koordynatorem wojewódzkim programu jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej