W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy "Pamiątki życia codziennego w Lublinie od schyłku XIX w. do połowy XX w."

Otwarcie wystawy "Pamiątki życia codziennego w Lublinie od schyłku XIX w. do połowy XX w."
Data rozpoczęcia 2017-04-28
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Wernisaż

Otwarcie wystawy „Pamiątki życia codziennego w Lublinie od schyłku XIX w. do połowy XX w.” w ramach obchodów 700–lecia nadania Lublinowi praw miejskich.

Od 28 kwietnia 2017 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w budynku ratusza z Głuska w muzealnym miasteczku udostępniana będzie żywa gra edukacyjna pt. Budujemy Lublin. Grę tą wkomponowano w wystawę Pamiątki życia codziennego w Lublinie od schyłku XIX w. do połowy XX w. ukazującą wybrane zabytkowe przedmioty z różnych dziedzin aktywności mieszkańców miasta. Grę i wystawę przygotowano by uświetnić jubileusz 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich magdeburskich. Wystawa wskazuje także naszym Gościom, że liczne rzeczy mieszkańców Lublina i wyroby tutejszego przemysłu oraz rzemiosła eksponowane są od dawna w lubelskim skansenie w ziemiańskim dworze, w sklepach, warsztatach rzemieślniczych i mieszkaniach w muzealnym miasteczku, a także w gospodarstwach chłopskich i w wiejskim sklepiku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej