W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy Sławomira Tomana "Zbliżenia"

Otwarcie wystawy Sławomira Tomana "Zbliżenia"
Data rozpoczęcia 2011-01-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Otwarcie

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych Galeria Lipowa 13 zaprasza na otwarcie wystawy Sławomira Tomana "Zbliżenia".
Wystawa malarstwa prezentuje wybór w większości nowych prac artysty, specjalizującego się w hiperrealistycznym obrazowaniu przedmiotów zaczerpniętych z otoczenia, zarówno z przestrzeni prywatnej, jak i ze sfery kultury popularnej. Tytuł wystawy nawiązuje do metody, jaką upodobał sobie artysta: ukazywania obiektów na neutralnym tle, najczęściej w mocnym powiększeniu, które nadaje rzeczom swoistą wartość ekspresyjną. Dwanaście z zaprezentowanych na wystawie obrazów zdobiło okładki Lubelskiego Informatora Kulturalnego "Zoom" w 2010 roku, a teraz po raz pierwszy będzie można zobaczyć je w oryginale.

Wystawa czynna będzie do 19 stycznia 2011 r., w godz. 14.00-19.00 (oprócz poniedziałków).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej