W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Teatr w Obiektywie

Otwarcie wystawy: Teatr w Obiektywie
Data rozpoczęcia 2015-05-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Organizatorzy VI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Teatr w Obiektywie" serdecznie zapraszają na uroczyste ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy VI edycji Konkursu

Fotografie konkursowe wchodzące w skład wystawy zostały wykonane podczas Jubileuszowych XXV Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) - Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych, (17-19 kwietnia 2015 r. w Lublinie). Jest to jedna z największych tego typu imprez odbywających się w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zdjęcia nagradzane są w czterech kategoriach:
Aktorzy
Portret
Wokół Festiwalu
Artystyczne spojrzenie

Spośród wszystkich zdjęć nadesłanych do konkursu zostanie wybrana również nagroda specjalna - Grand Prix za najlepsze ujęcie tematu XXV SANS - "W starym kinie".

W VI edycji konkursu wzięło udział ponad 40 fotografów. Dla wszystkich zostały zorganizowane specjalne warsztaty fotograficzne przygotowujące do fotografowania podczas SANS i skupiające się na tematyce fotografii teatralnej.

Jednymi z głównych zadań konkursu są:
- zwrócenie uwagi społeczeństwa na twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych, promowanie działań artystów niepełnosprawnych,
- umożliwienie dialogu między fotografami o różnych stopniach zaawansowania,
- promowanie fotografii o charakterze społecznym.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej