W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarte Studio Transparentów w Galerii Labirynt

Otwarte Studio Transparentów w Galerii Labirynt
Data rozpoczęcia 2021-02-08
Data zakończenia 2021-03-31
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA pokazuje, że kawałek kartonu i flamaster mają dużą moc. Dlatego w Labiryncie powstało Otwarte Studio Transparentów, czyli miejsce, w którym każda osoba może samodzielnie wykonać własny transparent.

Galeria Labirynt zapewnia wszystkie materiały, w tym kartony, kijki, farby i flamastry. Swoje dzieło można zostawić jako część wystawy, lub zabrać ze sobą – może się przydać! Miejsce do tworzenia transparentów znajduje się w sali wystawowej pełnej kartonów, zdjęć i filmów z protestów kobiet. 

Studio działa od wtorku do piątku w godz. 14:00–22:00, a w soboty i niedziele w godz. 16:00–22:00.

Wystawa NIGDY NIE BĘDZIES SZŁA SAMA została otwarta 13 grudnia 2020 roku. Jest głosem solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. W jego wyniku Polska znalazła się w grupie krajów o najbardziej restrykcyjnym prawie aborcyjnym na świecie. Dlatego kobiety zaprotestowały, żądając wolności wyboru oraz prawa do decydowania o własnym życiu.

Galeria Labirynt informuje, że do wystawy można dołączać swoje prace w postaci filmów i zdjęć z protestów oraz transparentów, wlepek czy parasolek.

Informacje o wydarzeniu >>>

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej