W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarte warsztaty tańca flamenco "Como la flor"

Otwarte warsztaty tańca flamenco "Como la flor"
Data rozpoczęcia 2011-09-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2011-09-08
Godzina zakończenia 18:30
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Warsztaty

Otwarte warsztaty flamenco, przeznaczone dla wszystkich tych, którzy dopiero chcą poznać tajniki tego pięknego tańca oraz dla tych, którzy swoją przygodę z flamenco już rozpoczęli, a chcą pogłębić posiadane umiejętności i wiedzę. Tematyka warsztatów skupiona będzie na poznawaniu różnych stylów flamenco oraz różnic między nimi. Każdy dzień zatem będzie ukazywać inne oblicze ognistego flamenco: od rumby i tangosa przez fandango, alegrię aż do buleri czy solei. Nabyta wiedza pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć istotę i piękno tańca flamenco, a nowe umiejętności będą doskonałą bazą do dalszej nauki.

Warsztaty poprowadzi: Alicja Morena
Tancerka, pedagog tańca, animatorka kultury. Jej pierwszy kontakt z flamenco to rok 1998, czas poznawania i odkrywania tego, co flamenco niesie ze sobą: techniki, pokory, piękna, fascynacji, muzyki. Następne lata to szkolenia i warsztaty u cenionych artystów, jak również wyjazdy do kolebki flamenco. To także koncerty, przede wszystkim z zespołami Por Fiesta i Aire Flamenco oraz popularyzacja kultury flamenco, a także prowadzenie warsztatów i zajęć m. in. w Olsztynie, Łodzi, Białymstoku, Lublinie, Koszalinie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Bydgoszczy, Toruniu. Morena jest uważana za jedną z najlepszych nauczycielek flamenco w Polsce. Ceniona za piękne choreografie oraz wdzięk w tańcu i najpiękniejszy ruch dłoni. Zdobywczyni I miejsca na Najlepszą Polską Tancerkę – Festiwal Flamenco Łódź 2004. Założycielka Teatru Flamenco „LocoToro” oraz twórczyni spektakli „Ogród Tańca”, „Lorquiana”, „Dos Almas”.

Termin warsztatów: poniedziałek – czwartek, 5 – 8 września | g. 17:00 – 18:30 | Sala nr 8 Warsztatów Kultury
Czas: 1,5 h
Wstęp wolny
Zapisy na warsztaty będą przyjmowane do 4 września na adres mailowy: e.kruszynska@warsztatykultury.pl lub telefonicznie: 81 533 08 18