W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Panel dyskusyjny: "Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003"

Panel dyskusyjny: "Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003"
Data rozpoczęcia 2013-12-07
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Co to jest niematerialne dziedzictwo kulturowe i jego ochrona w myśl Konwencji UNESCO z 2003 roku, jak wygląda polski program wdrażania zapisów Konwencji i jakie jest miejsce ruchu folkowego w tym programie - te problemy zostaną podjęte w dyskusji panelowej, w której wezmą udział eksperci i praktycy. Wykład wprowadzający wygłosi etnomuzykolog prof. dr hab. Piotr Dahlig (Uniwersytet Warszawski; Polska Akademia Nauk w Warszawie). Moderatorzy panelu: dr Katarzyna Smyk (Zakład Kultury Polskiej UMCS) i Bogdan Bracha (Szef Artystyczny XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe").

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej