W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Panel dyskusyjny: „Rzeźba, która zmieniła krajobraz Lublina - 50 lat Pomnika Majdanka”

Panel dyskusyjny: „Rzeźba, która zmieniła krajobraz Lublina - 50 lat Pomnika Majdanka”
Data rozpoczęcia 2019-09-19
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, I. Radziszewskiego 16
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Panel dyskusyjny

50 lat temu powstał Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Lublinie, a jednocześnie jedno z największych i najciekawszych upamiętnień, które powstały w Polsce i Europie, dla uczczenia ofiar II wojny światowej.

Z tej okazji Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na panel dyskusyjny pt. „Rzeźba, która zmieniła krajobraz Lublina - 50 lat Pomnika Majdanka”, z udziałem architektów i rzeźbiarzy: Piotra Tołkina, wnuka Wiktora Tołkina, autora projektu Pomnika Walki i Męczeństwa w Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie, Andrzeja Sołygi, współautora założenia pomnikowego Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu i Piotra Michalewicza, współautora będącego obecnie w realizacji Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze.

W trakcie spotkania, które poprowadzi prof. Dobrosław Bagiński omówione zostaną walory artystyczne Pomnika Walki i Męczeństwa, jego znaczenie i symbolika, a także rzeźby pomnikowe z Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu oraz powstającego Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze. Dopełnieniem dyskusji na temat koncepcji architektonicznych będą prezentacje wszystkich trzech założeń pomnikowych.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej