W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Panienki z temperamentem / Kultura jest kobietą

Data rozpoczęcia 2018-05-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Goście: Monika Stolat, Katarzyna Tadeusz, Barbara Wybacz
Prowadzenie: Anna Duda-Gocel

Kolejne spotkanie „Panienek z temperamentem”, podczas którego porozmawiamy o kobiecym wymiarze kultury.

Jak jest kobiecie w kulturze i czy rzeczywiście to zawód dla kobiet. Z jakimi kłopotami trzeba się zmierzyć i jak często przychodzi do głowy zdanie: „gdybym była facetem, byłoby mi łatwiej”. Co napędza, a co podcina skrzydła. W większości to kobiety organizują wydarzenia kulturalne, kobiety biorą udział w tych wydarzeniach. Czy rzeczywiście kultura jest kobietą? I czy temperament pomaga czy szkodzi w pracy? Zapraszamy na spotkanie!

Goście:

Monika Stolat – dyrektorka i producentka międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego Splat!FilmFest, organizatorka przeglądu kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych, menedżerka kultury w Centrum Kultury w Lublinie.

Barbara Wybacz – kulturoznawczyni, absolwentka dyplomacji kulturalnej. Od lat w kulturze i sztuce – organizuje, produkuje, zarządza, realizuje. Pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych Centrum Kultury w Lublinie, jednej z największych instytucji kultury w Polsce. 

Katarzyna Tadeusz – aktorka, manager kultury, w latach 2009-2014 prowadziła wraz z Pawłem Passinim neTTheatre-Teatr w sieci powiązań, z którym współpracuje do dziś, od 2014 roku wraz z Izabelą Śliwą powołała Pracownię SZTUCZKA, która zajmuje się teatrem i edukacją dla najmłodszych.

Prowadzenie:

Anna Duda-Gocel – dziennikarka, wydawca, prezenterka, reżyserka, dokumentalistka, dr nauk prawnych, germanistka, tłumaczka przysięgła, nauczycielka akademicka. Związana z TVP3 Lublin.

O Cyklu:

„Panienki z temperamentem”
Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu! Koordynatorka Cyklu: Dorota Lesiak

Najważniejsze wydarzenia cykliczne