W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pat Metheny w CSK | SIDE-EYE w/ James Francies & Joe Dyson

Pat Metheny w CSK | SIDE-EYE w/ James Francies & Joe Dyson
Data rozpoczęcia 2022-06-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Amerykański geniusz jazzu po raz pierwszy wystąpi w Lublinie. To będzie jego jedyny koncert po tej stronie Wisły. Pat Metheny jest cenionym wirtuozem gitary i kompozytorem, którego popularność wykracza daleko poza granice gatunku.  W swoim dorobku ma aż 20 nagród Grammy. Stworzył własny, rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie. 

Pat Metheny o projekcie Side Eye:

Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej