W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performance "Dom po latach" | ArtGród - artystyczny Żmigród

Performance "Dom po latach" | ArtGród - artystyczny Żmigród
Data rozpoczęcia 2017-05-01
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

ArtGród - artystyczny Żmigród

Cykl kulturalno-edukacyjnych działań realizowanych na obszarze tzw. Żmigrodu dedykowanych mieszkańcom i sąsiadom. Przez kilka miesięcy na Żmigrodzie odbywać się będą spotkania, warsztaty, wystawy, działania designerskie, instalacje. W programie na maj:

Termin 1: 01.05, godz. 12:00

Performance "Dom po latach" inspirowany działaniem "Dom" Akademii Ruchu z 1978 roku, która wówczas na ulicy Żmigród dokonała działań artystycznych z lokalną społecznością. W sposób symboliczny dokonamy retrospektywy tego wydarzenia.

godz. 16:00 - Warsztaty robienia tekturowych pojazdów

godz. 17:00 - Muzeum Mobilności Żmigrodu

Na skwerku przy ul. Żmigród 3 powstanie symboliczne muzeum Mobilności Żmigrodu, które połączy historię rodziny Szwendrowskich, szkołę Szoferów Zambellego i zakład Wartburga i Trabanta ze współcześnie działającym na Żmigrodzie zakładem produkcji rowerów Rafu Bikes! W tym czasie odbędzie się zlot automobili i rowerów i prezentacja mozaik mobili Trabanta i Wartburga umieszczonych w przestrzeni ulicy Żmigród.

godz. 18:30 - Zjazd na byleczym - konkurs dla deskorolkowców.