W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performance „Matki Polki Ósmy Marca”

Performance „Matki Polki Ósmy Marca”
Data rozpoczęcia 2008-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:12
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Performance

Performance Anny Biernackiej.


„Gdy inteligentna kobieta mówi asekuracyjnie: „Ach, nie jestem feministką”, to mam ochotę kazać jej oddać macicę w depozyt, aż zmądrzeje. W tym kraju nie można nie być feministką” Manuela Gretkowska

Matki Polki Ósmy Marca to akcja przygotowana specjalnie na Dzień Kobiet. Jest to bardzo mocno przerysowany obraz życia polskiej kobiety. Akcja jest swego rodzaju protestem przeciwko stereotypowemu, schematycznemu i patriarchalnemu traktowaniu innych. W polskim parlamencie większość stanowią mężczyźni decydujący o tym, co i kiedy wolno robić kobietom, kiedy i jak mają rodzić dzieci, w jakich warunkach je wychowywać. Polska jest krajem, w którym ci sami mężczyźni wymyślają i reklamują genialne proszki do prania, odkurzacze i inne przedmioty, których z założenia używa, i które stosuje kobieta. Myślę, że wbrew ogólnie głoszonym przez obydwie płcie poglądom o równouprawnieniu i podziale obowiązków, taki stan rzeczy w domowych ogniskach nie istnieje. Dlatego Matki Polki Ósmy Marca wbrew pozorom nie jest śmieszny. Chciałabym żeby mężczyźni zastanowili się, czy chcą w swoich domach widzieć przedstawiany przeze mnie obraz kobiety. Te drugie - niech odpowiedzą sobie na pytanie, czy chcą, aby tak wyglądało ich życie, czy ich marzeniem jest zostać przysłowiową „kurą domową”, obarczaną coraz większą ilością obowiązków. Ponadto, co najbardziej bolesne, w dniu, który dla kobiet tak naprawdę nie różni się od pozostałych, dla wielu mężczyzn „podziękowanie za pracę” kobiety załatwia symboliczny kwiatek.


Bilety:
bilet na jeden dzień: 10 zł
karnet na wszystko: 20 zł
karnet grupowy dla 5 osób: 80 zł

Do kupienia tylko w kasie ACK UMCS Chatka Żaka