W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performans Filipa Kijowskiego – „P.S.”

Performans Filipa Kijowskiego – „P.S.”
Data rozpoczęcia 2021-11-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Performans Filipa Kijowskiego to osobiste wyznanie skierowane do osób, które odegrały ważną rolę w życiu artysty. Istotną częścią performansu będzie ruch, stanowiący swoiste dopowiedzenie do słów, które padną. 

Czym dla ciebie jest czułość? – to pytanie Filip Kijowski zadawał przechodniom na lubelskich ulicach. Odpowiedzi zaskakują i wzruszają. W trakcie swojego nowego performansu artysta dzieli się czułością z publicznością oraz zachęca do stworzenia czegoś wspólnego.

Pierwsza odsłona tego działania miała miejsce podczas wieczoru performatywnego na festiwalu Her Docs w Warszawie. Artystę zainspirowała forma książki Andy Rottenberg pt. „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”. – Pisanie do osoby, która już nie żyje wydało mi się czymś niezwykłym i wartościowym. Pomyślałem, że i ja chciałbym napisać do postaci ważnych w moim życiu, tych, które spotkałem, jak i tych, które odcisnęły na mnie piętno w sposób pośredni – opowiada Filip Kijowski.
Tak powstały listy do osób obecnych i nieobecnych: do babci, mamy, do przyjaciółek, choreografki Marthy Graham, poetki Mai Angelou, Raven-Symoné, a nawet do atomówek… Ostatni list napisał do Czułości, którą wyobraził sobie jako kobietę. Wciąż jednak czegoś brakowało. Wtedy zaczął zadawać innym ludziom pytanie o to, czym jest dla nich czułość.
Performansowi Filipa Kijowskiego towarzyszy ruch. Jest on rodzajem dopowiedzenia do słów, post scriptum, które niesie ważną dla obu stron treść.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej