W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Performatywne czytanie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa

Data rozpoczęcia 2015-12-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Zapraszamy do wspólnego, performatywnego czytania "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa - opowiadania nawiązującego do Wigilii Bożego Narodzenia.
Opracowania opowieści dokonała Marta Piasecka, by obok pozostałych pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej - Katarzyny Poleszak, Marii Dąbrowskiej, Izabeli Bartkowiak, Doroty Olejniczek-Klementewicz, Marty Mazurek, Agnieszki Kucharskiej i Dariusza Jóźwika wcielającego się w rolę głównego bohatera - Ebenezera Scrooge’a, oddać atmosferę moralitetu w stylu wiktoriańskim.
Opowiadanie Karola Dickensa pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej, kiedy to ukazuje mu się duch Jakuba Marleya – jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Wizyta tego ducha oraz pozostałych: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt Przyszłych, mają uchronić Scrooge’a przed podobnym losem. Pokazują one bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne