W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performatywne sympozjum we współpracy z Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Performatywne sympozjum we współpracy z Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.
Data rozpoczęcia 2018-12-13
Data zakończenia 2018-12-14
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Być może największym problemem sztuki krytycznej i politycznej jest utrata kontaktu z odbiorcą, zamykanie się w ciasnych przestrzeniach teatrów i muzeów, obwarowywanie akademickim językiem. Dla kogo właściwie pracują artyści i artystki oraz kuratorzy i kuratorki: dla kolegów i koleżanek ze środowiska? Dla publiczności? Dla fundatorów? Do kogo kierowana jest sztuka realizowana w przestrzeni publicznej? Kto tę przestrzeń tworzy, kto jest w jej ramach widoczny i słyszalny, a kto ciągle pozostaje niemy? Kim właściwie jest publiczność, o której tak chętnie i często mówimy? 
Podczas międzynarodowego sympozjum wspólnie z artystkami i artystami, kuratorkami i kuratorkami oraz mieszkańcami Lublina będziemy mapować lokalny, społeczny i polityczny kontekst praktyk artystycznych. Porozmawiamy o zrealizowanych dotychczas działaniach na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i porównamy je z pracami artystycznymi realizowanymi w przestrzeni publicznej innych europejskich miast. Zarysujemy kierunek dalszych możliwych kroków i wspólnie zastanowimy się nad ich kształtem. 

Sympozjum realizowane jest w ramach projektu Meet the Neighbors.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym UE w ramach programu Kreatywna Europa.