W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pieśń z Pieśni - widowisko muzyczne

Pieśń z Pieśni - widowisko muzyczne
Data rozpoczęcia 2010-01-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Występ

Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", Warsztaty Kultury i Wydział Artystyczny UMCS zapraszają na widowisko "Pieśń z Pieśni".

Zainspirowany uniwersalnym, ponadczasowym charakterem starobiblijnej "Pieśni nad Pieśniami" Jan Kondrak napisał libretto i wpadł na pomysł wciągnięcia młodzieży lubelskich szkół średnich i wyższych w projekt muzyczny, dotykający spraw tak bardzo bliskich ludziom młodym. O skomponowanie muzyki poprosił Zbigniewa Łapińskiego - znanego polskiego muzyka - kompozytora, pianistę i akompaniatora, aranżera i dyrygenta.

Aranżacji i kierownictwa muzycznego całego projektu podjął się Tomasz Momot, muzyk i wykładowca akademicki, dopraszając do projektu pięcioosobowy zespół złożony z wykładowców, absolwentów i najlepszych studentów Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS. O pomoc w przygotowaniu ruchu scenicznego Kondrak zwrócił się do Anny Żak - tancerki i choreografki z Lubelskiego Teatru Tańca, kierowniczki artystycznego Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

7 października 2009 roku w wyniku castingu przeprowadzonego wśród uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (zgłosiło się ponad 120 osób) do udziału w projekcie zostało zaproszonych 12 osób. Przez dwa miesiące trwały próby w salach Wydziału Artystycznego UMCS. Dwanaścioro wykonawców to uczniowie lubelskich szkół średnich (z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego i IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika) oraz studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS (8 osób). Jedna aktorka reprezentuje Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Ponadto tańczy Ewelina Drzał - tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

bilety: 8 zł ulgowe, 12 zł normalne

libretto: Jan Kondrak
muzyka: Zbigniew Łapiński, Jan Kondrak, Marek Andrzejewski
kierownictwo muzyczne i aranżacja: Tomasz Momot
ruch sceniczny: Anna Żak
światło: Marcin Kowalczuk, Anna Żak, Rafał Zarzeka
dźwięk: Krzysztof Szalak

występują:
śpiew: Aleksandra Dąbrowska, Małgorzata Charęzińska, Angelika Filipiak, Natalia Glińska, Ewelina Marzęda, Klaudia Piekarz, Natalia Wilk, Bartosz Caboń, Łukasz Jemioła, Łukasz Miełko, Wojciech Władek, Łukasz Wójcik
taniec: Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej

Akompaniuje zespół w składzie:
Tomasz Momot - instrumenty klawiszowe
Piotr Bogutyn - gitara elektryczna
Bartłomiej Łuczkiewicz - gitara basowa
Grzegorz Kuligowski - perkusja
Marek Tarnowski - akordeon, programowanie
Tomasz Piątek - saksofony

Recenzje:
Andrzeja Molika i Jacka Szymczyka

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej