W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Pióra i pędzle w dłoń, czyli jak stworzyć scenariusz komiksu"

"Pióra i pędzle w dłoń, czyli jak stworzyć scenariusz komiksu"
Data rozpoczęcia 2021-09-17
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Biblioteka Multimedialna Biblio, ul. Szaserów 13
Organizator Fundacja Czas Dzieci
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

Młodzi czytelnicy od dawna kochają komiksy. To forma, po którą sięgają często i z radością. Jaka magia kryje się na kartach tych obrazkowych historii? Jaką tajemnicę skrywają, że nasze dzieci tak chętnie wybierają właśnie opowieści pod tą postacią? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania z osobą, która tworzeniem komiksów zajmuje się zawodowo. Po spotkaniu pozostańcie z nami, gdyż kilka minut później zabierzemy zarówno Wasze dzieci, jak i Was samych w głąb komiksu – będzie mogli wcielić się w scenarzystów i ilustratorów!

Drodzy Młodzi Scenarzyści!

Czy scenariusz to nieodłączny element wyłącznie filmu? Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje komiks? Ile osób musi wspólnie połączyć swoje kreatywne siły, abyśmy dostali znakomitą opowieść ukrytą w obrazach i dymkach? Kto tak naprawdę wymyśla fabułę i jak później przekłada się ją na ilustracje? Koniecznie przyjdźcie posłuchać, jak wygląda cały ten proces, a kto wie – może sami zechcecie wcielić się w scenarzystę i ilustratora? Wszystko to będzie możliwe podczas tego niesamowitego spotkania i warsztatu komiksowego!
 

UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe:  lub tel. 813-110-009
 

Wydarzenie jest częścią Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i dziadki"