W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piosenka o sprawach codziennych | oprowadzanie Olgi Drendy po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”

Piosenka o sprawach codziennych | oprowadzanie Olgi Drendy po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”
Data rozpoczęcia 2023-04-01
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Wystawa

„Aparat badania rzeczywistości, który dostajesz do ręki, […] wyczula na osobliwość otaczającego świata, uczy, że nie ma spraw nieciekawych.” – „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”.

Jaki obraz rzeczywistości rodzinnej można odczytać z „Piosenki o mojej rodzinie”? Co kryją rodzinne archiwa fotograficzne? Jak okiełznać powszedniość, doceniając jej urok? O swoim postrzeganiu codzienności w kontekście wystawy opowie Olga Drenda, pisarka, eseistka, tłumaczka, autorka takich książek jak „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji” czy „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”.

Olga Drenda – ur. 1984, pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ. Autorka książek „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas” (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów „Czyje jest nasze życie” (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i „Książka o miłości” (wspólnie z Małgorzatą Halber), a także tekstów do antologii „Delfin w malinach”, „Prognoza niepogody”, „Hourras et désarrois. Scènes d’une guerre culturelle en Pologne”, „Proszę mówić dalej. Historia społeczna Muzeum Sztuki w Łodzi”. Autorka esejów towarzyszących wystawie „Marzenia wiosenne” (Galeria Biała, Lublin) i fotografiom Łukasza Rusznicy z cyklu „Subterranean River”. Felietonistka Tygodnika Powszechnego. Od 2013 roku prowadzi fanpejdż na Facebooku Duchologia (www.facebook.com/duchologia).

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie nie będzie tłumaczone na polski język migowy.
Wstęp: w cenie biletu do galerii
​Prowadzenie: Olga Drenda

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej