W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Selim / Hanna Lewandowska / Magdalena Celińska / Ladies Quartet "Uważnie śnij...." / Premiera

Piotr Selim / Hanna Lewandowska / Magdalena Celińska / Ladies Quartet "Uważnie śnij...." / Premiera
Data rozpoczęcia 2019-12-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Spektakl

Piotr Selim – śpiew, fortepian
Hanna Lewandowska – narracje
Magdalena Celińska – śpiew


Ladies Quartet:
Anna Witkowska-Piątek - I skrzypce
Marta Komza - II skrzypce
Justyna Żukowska - altówka
Małgorzata Pietroń - wiolonczela

Projekt „Uważnie śnij” to nowa propozycja koncertowa duetu autorsko – kompozytorskiego Hanna Lewandowska – Piotr Selim. Program składa się z nowych i dotychczas niepublikowanych piosenek, które w swojej tematyce podkreślają jednakże wartości dobrze znane z poprzednich efektów tej artystycznej współpracy. Utworów, które w dzisiejszej rzeczywistości, w świecie nieustannego zabiegania, niewątpliwie będą prowokować słuchacza do uważnego spojrzenia na siebie. Prawdopodobnie dlatego, od dawna utwory tego duetu są tak doskonale przyjmowane przez liczną i wierną publiczność, widza czy słuchacza wyczulonego na szczerość wypowiedzi, spragnionego szczególnej uwagi. Autorka tekstów niezmiennie pozostaje bliska swojej filozofii pisania o sprawach ważnych dla współczesnego człowieka – miłości, czułości, a przede wszystkim relacjach mających w życiu człowieka podstawowe znaczenie. W warstwie muzycznej będą to kompozycje o nieco innym zabarwieniu emocjonalnym; będą oczywiście nawiązania do klasyki, bo Piotr Selim to muzyk posiadający gruntowne wykształcenie klasyczne, ale pojawią się także piosenki w stylu rock, folk czy w lekko jazzującym brzmieniu. Utwory zaaranżowane przez samego kompozytora zostaną wykonane przez znany nie tylko lubelskiej publiczności Ladies Quartet, partie wokalne uzupełni współpracująca z Piotrem Selimem od lat – Magdalena Celińska. Najnowsze swoje teksty przeczyta Hanna Lewandowska. Piotr Selim zaśpiewa i zagra na fortepianie. Taki skład artystów biorących udział w przedsięwzięciu stanowi gwarancję wielu wzruszających doznań i jest zapowiedzią magicznego spotkania z piosenką literacką na najwyższym poziomie.

Piotr Selim - kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, wykonawca muzyki klasycznej w repertuarze składającym się utworów Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa czy Sergiusza Prokofiewa, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 20 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 13 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz kantaty „Z ziemi wiernej” skomponowanej z okazji 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Lublinie. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin, zaś w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Od 28 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów Hanny Lewandowskiej.