W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Planowanie dostępnych wydarzeń w perspektywie miasta cz. 2

Planowanie dostępnych wydarzeń w perspektywie miasta cz. 2
Data rozpoczęcia 2022-05-14
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Stowarzyszenie Otwieracz
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

W ramach realizacji projektu Standardy Dostępności Kultury - Wspólna Sprawa, Stowarzyszenie Otwieracz wraz z Miastem Lublin zaprasza na spotkania, podczas których będą wypracowywane rozwiązania w temacie dostępności lubelskich wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane i chcące się zaangażować w to działanie osoby na najbliższe spotkania, poświęcone konkretnym tematom, zgłoszonym przez osoby uczestniczące w projekcie. Na spotkaniach będziemy dążyć do wypracowania konkretnych zapisów w dokumencie Standardów.

Justyna Kazek, koordynatorka projektu

1. Planowanie wydarzeń dostępnych w perspektywie miasta

Jak stworzyć sieć porozumienia w kwestii tworzenia w mieście oferty dostępnych wydarzeń kulturalnych?

  • 10 maja 2022 r. (wtorek), godz. 16:00-19:00 – Zaproszona osoba w roli ekspertki: Justyna Mańkowska (Fundacja Katarynka)
  • 14 maja 2022 r. (sobota), godz. 10:00-13:00

2. Współpraca w tworzeniu dostępnych wydarzeń

Co zrobić, by współpraca w tworzeniu dostępnych wydarzeń była międzysektorowa, skuteczna i przyjemna?

  • 17 maja 2022 r. (wtorek), godz. 16:00-19:00 – Zaproszona osoba w roli eksperta: Tomasz Włodarski (Małopolski Instytut Kultury)
  • 21 maja 2022 r. (sobota), godz. 10:00-13:00

Osoby, które wezmą udział w spotkaniach, proszone są o wypełnienie zgłoszenia: Zapisy na spotkanieotwiera się w nowej karcie. W formularzu można zgłosić można związane z uczestnictwem w projekcie.

Efektem projektu będzie gotowy dokument zawierający opracowane standardy, który zostanie przekazany władzom miasta Lublin. Zakończenie projektu jest przewidziane na wrzesień 2022 r.

Projekt Standardy Dostępności Kultury — Wspólna Sprawa jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO.