W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Płaskorzeźba w glinie – warsztaty [PL / UA]

Płaskorzeźba w glinie – warsztaty [PL / UA]
Data rozpoczęcia 2022-05-01
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2022-05-02
Godzina zakończenia 14:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zabawa

Wykonywanie przedmiotów z gliny tradycyjnymi metodami, według własnego pomysłu oraz ozdabianie wykonanych przedmiotów tradycyjnymi metodami. Zajęciom towarzyszą opowieści o historii rzemiosła i procesie powstawania ceramiki w czasach starożytnych i współczesnych. Każde dziecko cieszy się, gdy bryła gliny w jego rękach zamienia się w dom lub postać z bajki. Warsztaty modelowania w glinie to nie tylko zabawna i przyjemna aktywność, ale także pożyteczne zajęcie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Modelowanie w glinie pozwala dzieciom nauczyć się podstaw rzeźby. Modelowanie w glinie jest znane z tego, że rozwija drobne zdolności motoryczne, twórczą wyobraźnię i fantazję. Może być jednak przydatna także dla dorosłych, ponieważ modelowanie jest świetnym środkiem odstresowującym i relaksującym. Przedszkolaki mogą modelować swoje ulubione postacie i bajki, a starsze dzieci i dorośli mogą tworzyć całe wielofiguralne kompozycje. Mistrzowska lekcja modelarstwa: rozwija drobne zdolności motoryczne, wspomaga umiejętności komunikacyjne, kształtuje gust estetyczny, łagodzi lęk i stres. Podczas warsztatów zapewnione są specjalne fartuchy i rękawiczki.

Gotową pracę można zabrać ze sobą. Będziesz się nim cieszyć przez wiele lat! Na wszystkich uczestników imprezy czekają niezapomniane emocje, ciekawe doświadczenie i oczywiście piękne, własnoręcznie wykonane gliniane figurki.

prowadzenie: Karen Sarkisian

Wydarzenie jest częścią Polsko-Ukraińskiego Pikniku Rodzinnego "Integracje".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej