W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plujka, berlaj i Mehlsuppe – co jedli więźniowie Majdanka?

Plujka, berlaj i Mehlsuppe – co jedli więźniowie Majdanka?
Data rozpoczęcia 2021-09-11
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Państwowe Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

11 września o godzinie 10.00 Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji muzealnej. Wydarzenie, którego tematem przewodnim będzie wyżywienie więźniów KL Lublin, organizowane jest w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Podczas spaceru tematycznego przewodnicy muzealni odpowiedzą na pytania: Czym była plujka? Z czego przygotowywano Mehlsuppe? Jakie artykuły dostarczano osadzonym w paczkach żywnościowych wysyłanych przez Polski Czerwony Krzyż i Radę Główną Opiekuńczą? Które z nich faktycznie trafiały w ręce więźniów? Jaką wartość miała w realiach obozowych kromka chleba?

Zwiedzanie rozpocznie się w Centrum Obsługi Zwiedzających i potrwa ok. trzy godziny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy mailowe pod adresem 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej