W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Pod dachami Paryża” koncert Jana Jakuba Należytego

„Pod dachami Paryża” koncert Jana Jakuba Należytego
Data rozpoczęcia 2011-10-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Recital w wykonaniu Jana Jakuba Należytego, autora piosenek i satyryka, piosenkarza, reżysera. Jest on cenionym interpretatorem piosenek francuskich, mówiących przede wszystkim o miłości. Miłości damsko – męskiej, ale nie tylko. Język francuski jest stworzony do wyrażania tego uczucia, a J. J. Należyty oddaje w języku polskim cały urok miłości. Zaprezentuje recital złożony z utworów Charles`a Aznavour`a, Georges'a Brassens`a, Gilberta Becaud`a, Jacques`a Brel`a. 

Dzięki artyście widzowie przeniosą się pod niebo Paryża, tuż obok La Tour Eiffel, na Montmartre, w pobliże Moulin Rouge. Wraz z Quasimodo, bohaterem musicalu L. Plamondon`a (tekst) i R. Cocciante (muzyka) „Notre Dame de Paris”, opartym na motywach powieści W. Hugo, zawędrujemy pod dach średniowiecznej paryskiej katedry. We francuskiej wersji w postać dzwonnika Quasimodo, zakochanego w pięknej Cygance Esmeraldzie wcielił się kanadyjski piosenkarz Garou, a w Lublinie będzie to J. J. Należyty.

Wystąpią :
JAN JAKUB NALEŻYTY,
DOROTA WASILEWSKA,
PIOTR „KUBA” KUBOWICZ – gość specjalny z Piwnicy pod Baranami
PAWEŁ GOLEŃ,
SŁAWOMIR RATAJCZYK

Bilety do nabycia w kasie
TEATRU MUZYCZNEGO
W Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Tel. 81 532 96 65, rezerwacje grupowe Tel. 515922426

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej