W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pod pretekstem tańca - spektakl

Pod pretekstem tańca - spektakl
Data rozpoczęcia 2014-08-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Warsztaty

Występują: Krystyna Dudek, Maria Nowicka, Witalia Sosnowska, Halina Sidor, Halina Ziętkowska
Pomysł i przygotowanie: Justyna Jasłowska
Technika i video: Maciej Połynko

Spektakl interdyscyplinarny oparty na indywidualnych wspomnieniach kobiet dojrzałych zamieszkujących dzielnicę Kalinowszcyzna. Spektakl jest rezultatem współpracy Justyny Jasłowskiej oraz uczestniczek warsztatów w ramach projektu Pod pretekstem tańca, realizowanego w ramach programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS)

Do stworzenia choreografii i spektaklu posłużyły artefakty związane z tożsamością, lokalną pamięcią historie rodzinne i osobiste kobiet uczestniczących w projekcie. Obrazy i wydarzenia, wspomnienia i relacje wywołane z pamięci dzięki zatrzymaniu się i refleksji. Emocje towarzyszące takiemu spotkaniu poprowadziły ciało w określonym kierunku ekspresji towarzyszącej wypowiedziom uczestniczek.

Opowieść performatywna zaaranżowana na kształt wystawy- instalacji niepozornych przedmiotów codziennego użytku, z których zostały wydobyte i poniekąd zrewidowane wspomnienia.

Wstęp wolny!