W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podwórko Re:tradycji | Błonia pod Zamkiem

Podwórko Re:tradycji | Błonia pod Zamkiem
Data rozpoczęcia 2022-08-20
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Jarmark

Podwórko Re:tradycji to przestrzeń, w której dorośli powrócą pamięcią do swojego dzieciństwa, a dzieci odkryją niesamowite bogactwo gier i zabaw tradycyjnych. W trakcie festiwalu nadarzy się okazja, by wprawić w ruch drewniane zabawki wykonane przez Jana Puka, lasowiackiego twórcę ludowego, ułożyć klockowe puzzle z obrazami wybitnego lubelskiego malarza, Stanisława Koguciuka czy spróbować zagrać na kaszubskich burczybasach i diabelskich skrzypcach przygotowanych przez Tadeusza Makowskiego. Nie zabraknie też kolorowych koników, kurek na pochylni czy karuzelek pochodzących ze Stryszawy oraz Pewli Wielkiej, które od lat słyną ze swoich wyrobów.

Oprócz tego znajdziemy też specjalne stoły do gry w pchełki, tory do zabawy w kapsle, grę w gumę czy błotną kuchnię.

Podwórko Re:tradycji to miejsce stworzone z myślą o rodzinach, które poprzez zabawę i działania edukacyjne mogą razem spędzić czas, wzmacniając tym samym więzi i pokazując najmłodszym, czym jest kultura ludowa.

Na terenie Podwórka obecna będzie animatorka posługująca się j. ukraińskim.

 

Informacje praktyczne:

Kiedy: 20–21 sierpnia, godz. 11.00–18.00

Gdzie: Podwórko Re:tradycji, Błonia pod Zamkiem

Wstęp wolny

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej