W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pogranicze w kulturze współczesnej – spotkanie z Cyklu „Jaka kultura?”

Pogranicze w kulturze współczesnej – spotkanie z Cyklu „Jaka kultura?”
Data rozpoczęcia 2016-01-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Gość – Bohdan Zadura
Prowadzenie – red. Agata Koss-Dybała (Polskie Radio Lublin)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Jaka kultura?” w DDK „Czuby Południowe”. Naszym gościem będzie Bohdan Zadura, poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki. Spotkanie poprowadzi red. Agata Koss-Dybała z Polskiego Radia Lublin.

Bohdan Zadura ur. 18.02.1945 w Puławach. Skończył studia filozoficzne na UW (1969), pracował w muzeum w Kazimierzu Dolnym, był kierownikiem literackim Lubelskiego Teatru Wizji i Ruchu, członkiem zespołów redakcyjnych kwartalnika „Akcent” i miesięcznika „Twórczość”. Od jesieni 2004 roku redaktor naczelny „Twórczości”. Jako poeta debiutował w 1962 roku na łamach dwutygodnika „Kamena”. W ostatnich latach wydał tomy wierszy: Nocne życie, 2010 (Wrocławska nagroda poetycka Silesius 2011 w kategorii „książka roku”), Wiersze wybrane, 2011 (w opracowaniu Joanny Orskiej), Zmartwychwstanie ptaszka, 2012, Kropka nad i, 2014 (Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida 2015), Najlepsze lata, 2015 (wybór wierszy). W  tym czasie ukazały się też w jego przekładach antologia poezji węgierskiej Węgierskie lato, 2010, Wasyla Machny Nitka, 2011 i Dubno, koło Leżajska. Wiersze i eseje, 2012, Listy i powietrze, 2015, tomy opowiadań Andrija Bondara Historie ważne i nieważne, 2011 i Killer Andrija Lubki, 2013 oraz  powieść Dzwinki Matijasz Powieść o ojczyźnie, 2014. W 2013 został laureatem węgierskiej nagrody im. Gabora Bethlena, w 2014 ukraińskiej nagrody im. Hryhorija Skoworody, w  2015 nagrody ZAIKS-u za przekłady z angielskiego i węgierskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczenia poematu dramatycznego Tragedia człowieka Imre Madácha. Mieszka w Puławach i w Warszawie.

O cyklu: Otwarty na propozycje cykl spotkań poświęconych zjawiskom współczesnej kultury. Spotkania z gośćmi, rozmowy na temat nowości filmowych, wydawniczych, teatralnych, prelekcje, wykłady, dyskusje. Raz w miesiącu spotykamy się, by porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na tematy ważne dla współczesnej kultury. Spotkania prowadzi red. Agata Koss-Dybała (Polskie Radio Lublin). Kuratorką cyklu jest Dorota Lesiak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej