W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz filmów krótkometrażowych

Pokaz filmów krótkometrażowych
Data rozpoczęcia 2014-03-06
Godzina rozpoczęcia 21:45
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Nasza klątwa / Our curse, 27 ', 2013 Polska, Reżyser: Tomasz Śliwiński

Leo urodził się z rzadką chorobą, tak zwaną klątwą Ondyny. Mityczna klątwa dotknęła niewiernego kochanka rusałki: mógł on oddychać tylko wtedy, gdy o tym pamiętał. Leo przestaje oddychać, kiedy zapada w sen. Film jest zapisem pierwszych miesięcy życia Leo i osobistym dziennikiem rodziców, próbujących poradzić sobie w nowej sytuacji i oswoić lęk, w rzeczywistości pełnej kabli i dźwięków aparatury oddechowej.
Rodzina Państwa Kładko / Kladko Family, 7 ', 2013 Polska, Reżyser: Carlos Spottorno

Rodzina Państwa Kładko to nakręcony przez hiszpańskiego fotografa Carlosa Spottorna – zwycięzcę World Press Photo 2002 – krótki, poruszający dokument, który powstał w ramach projektu Under Pressure Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego. Z jednej strony wskazuje on na ogromne różnice między państwami Unii w dostępie chorych na SM do opieki medycznej, z drugiej – jest hołdem złożonym ludziom, którzy nie tracą sił wbrew wszelkim przeciwnościom.

Ja nie mam wrogów / No enemies, 5 ', 2012, Irlandia, Reżyser: Trish McAdam

Poruszająco zilustrowana przez Trish McAdam sądowa mowa obrończa Liu Xiaobo z 2009 roku jest jednocześnie manifestem światopoglądowym aktywisty i wyrazem jego miłości do żony. Film powstał w ramach prowadzonej przez Front Line Defenders i PEN Club światowej akcji, która ma na celu uwolnienie noblisty i jego małżonki. Liu Xiaobo odsiaduje 11- letni wyrok za działalność wywrotową, a Liu Xia zamknięta jest w areszcie domowym.


Rzeczywistość 2.0 / Reality 2.0, 11 ', 2012 Niemcy, Meksyk, Reżyser: Victor Orozco Ramirez

Wielokrotnie nagradzana, eksperymentalna rotoskopowa animacja o narkotykach i zbrodniach karteli narkotykowych w Meksyku, opowiedziana z punktu widzenia emigracji. Reżyser, mimo pobytu na obczyźnie, ogląda w serwisie youtube płynące z ojczyzny obrazy przemocy. Stały się one zupełnie zasadniczym elementem intensywnie zmediatyzowanych narkotykowych wojen – gangi starannie dobierają miejsca kolejnych publicznych „egzekucji”, dbają o ich fachową audiowizualną rejestrację, a następnie o szeroką dystrybucję tych przerażających zapisów. Cieszą się one ogromną popularnością.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej