W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz filmów krótkometrażowych Watch Docs

Pokaz filmów krótkometrażowych Watch Docs
Data rozpoczęcia 2014-03-07
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

To zależy od ciebie / It's up to you / Du velger selv, 15 ', 2013 Norwegia, Reżyser: Kajsa Næss
To film o dzieciństwie bez ojca. „Tatusiowie wszystkich innych z przedszkola nie są w więzieniu. I tu jest problem” mówi jedna z bohaterek.

Dzień zwyciężył noc / The day has conquered the night / Le jour a vaincu la nuit, 28 ', 2013 Francja, Reżyser: Jean-Gabriel Périot
Jean-Gabriel Périot, stały bywalec WATCH DOCS, po raz kolejny udowadnia, że jest niekwestionowanym mistrzem krótkiej, eksperymentalnej formy. O czym opowiada w tym krótkim obrazie- dowiecie się na festiwalu.

Szaraf / Sharaf - An Animated Documentary / Sharaf - en animerad dokumentär, 14 ', 2012 Szwecja, Reżyser: Hanna Heilborn & David Aronowitsch
Szaraf to imię nastoletniego bohatera tego krótkiego filmu, który przeżył wielodniowy pobyt na dryfującej po oceanie łodzi, pełnej wycieńczonych uchodźców. Szaraf miał szczęście – przeżył, podczas gdy tysiące innych ginie, próbując dostać się do Europy. Teraz w celi zamkniętego ośrodka opowiada filmowcom swoją historię.


Nigdy więcej – historia rewolucji / Not Anymore: A Story of Revolution,14 ', 2013 USA, Reżyser: Matthew VanDyke
Nigdy więcej – historia rewolucji to krótki, wstrząsający film, nakręcony przez aktywistę Matthew VanDyke’a w rozdartej konfliktem Syrii. Po studiach z zakresu nauk politycznych, bezpieczeństwa i arabistyki VanDyke przyłączył się do walki zbrojnej w Libii, gdy wybuchała tam rewolucja.


Cegła / The Brick, 15 ', 2013 Polska - Birma, Reżyser: Htoo Tay Zar & Min Thu Aung & Htuu Lou Rae & Yan Naing Kho & Zin No No Zaw
Półtorej godziny drogi od Rangunu leży wioska, której cała ludność żyje z jednego zajęcia – wypalania cegły. To wymagający proces. Uczestniczą w nim mężczyźni, kobiety i dzieci, tworząc spektakularny łańcuch produkcji.