W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Pokaz filmów Piotra K. Kamińskiego (Szerokie Ocieplenie)

Data rozpoczęcia 2019-12-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 40 / Biblioteka na Poziomie (ul. Sławin 20)
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Pokaz filmowy, podczas którego odbędzie się prezentacja filmu podsumowującego projekt Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie oraz projekcja filmów Piotr Krzysztof Kamiński: „Ostatnia pieśń Grajka” oraz „Kolekcjoner”.

Ostatnia pieśń Grajka
Fabuła podzielona jest na trzy wątki. Pierwszy z nich rozgrywa się w komunistycznej Polsce lat 60. Młoda artystka tworzy dzieło życia. W swoim opus magnum podszywa się pod postać Grajka, aby móc swobodnie przemawiać o sztuce, prawdzie i władzy. Na drugim planie tajemniczy Doktor manipuluje bezimiennym Bohaterem. Powoli niszczy go, łamie. Pragnie udowodnić mu kruchość idei, w które wierzy. Ostatnim wątkiem jest wspomniany wcześniej Grajek i jego wystąpienie, w którym, przemawiając do wiernej mu publiczności, przedstawia się jako wieszcz, wielki artysta.

Kolekcjoner
Film opowiada o młodym mężczyźnie, który zmaga się z demonami przeszłości. Zepsute ojcostwo wraca do niego ze zdwojoną siłą.
Pakując się, by opuścić swój zrujnowany dom, bezimienny Bohater prowadzi emocjonalny monolog.

Piotr Krzysztof Kamiński – niezależny filmowiec z Lublina. Autor wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, laureat Żurawie - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne 2017 w kategorii Obraz, członek zarządu Fundacji Art System. Miłośnik kina hybrydowego, teatru w filmie i eksperymentów narracyjnych.
Obecnie student Kultury Mediów na Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.

Powiązane:

Fundacja Inside Out

Najważniejsze wydarzenia cykliczne