W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu "Guantanamera"
Data rozpoczęcia 2014-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

"Guantanamera"
reż.: Tomás Gutierrez Alea, Juan Carlos Tabio
scen.: Eliseo Alberto Diego, Tomás Gutierrez Alea, Juan Carlos Tabio
zdj.: Hans Burman
muz.: José Nieto
w.: Carlos Cruz (Adolfo), Mirtha Ibarra (Georgina), Raúl Eguren (Candido), Jorge Perugorria (Mariano), Pedro Fernández (Ramon), Luis Alberto Garcia (Tony), Conchita Brando (Yoyita), Suset Pérez Malberti (Iku)
prod.: Kuba 1995 (101 min)
Grand Coral na MFF w Hawanie’1995

Pewna starsza pani urodziła się i wychowała w Guantanamo na Kubie. Kiedy była młoda, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Hawany. Zostawiła w rodzinnym mieście swą pierwszą miłość. Po latach wróciła do Guantanamo i spotkała ukochanego. On ciągle pamiętał o ich młodzieńczym romansie, choć od ostatniego spotkania minęło tak wiele czasu.
Płomień miłości wybucha na nowo. Kiedy wreszcie po raz pierwszy mogą być razem, ona umiera w jego ramionach ze szczęścia. Trzeba ją pogrzebać na drugim końcu wyspy, ale w kraju panuje kryzys paliwowy i władze wprowadziły drastyczne ograniczenia…