W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem Andrzejem Titkowem

Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem Andrzejem Titkowem
Data rozpoczęcia 2021-08-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Film „Ten Lublin…” przedstawia historię kilku żydowskich rodzin na szerszym, społeczno-politycznym tle historii międzywojennej Polski, która była przez wieki krajem wielokulturowym, a życie społeczności żydowskiej było nierozerwalnie związane z polską historią. Skomplikowane, barwne losy tych rodzin zostają ukazane poprzez bardzo osobiste, często intymne, opowieści filmowych protagonistów. Mogą oni dzisiaj opowiadać, jedynie dzięki niezłomnej determinacji swoich przodków, którzy przetrwali Zagładę. Film ukazuje niewyobrażalne cierpienie związane z żydowskim losem, ale także wolę przetrwania, tak silną, że potrafi przezwyciężyć śmierć.

Film, który swoją premierę miał w tym roku, jest owocem wieloletniej pracy Andrzeja Titkowa. Andrzej Titkow to polski reżyser, scenarzysta i producent filmów dokumentalnych. W 2013 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 uzyskał stopień doktora sztuki filmowej, nadany na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt zrealizowanych produkcji.

Produkcja „Ten Lublin…” to drugi film Titkowa dotyczący lubelskich Żydów. W 2013 roku miał premierę jego dokument „Album rodzinny”, w którym reżyser wraz z siostrą, Olgą Titkow-Stokłosą, podążali śladami swoich lubelskich przodków opowiadając historię Franciszki Arnsztajnowej – prababki reżysera – oraz dwóch lubelskich zasymilowanych żydowskich rodzin Arnsztajnów i Meyersonów.

Przed projekcją filmu odbędzie się spotkanie z twórcą obrazu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej