W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu "Imagine"
Data rozpoczęcia 2013-10-26
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dom Kultury "Czechów", ul. Kiepury 5a
Kategoria Film

Polska/Francja/Portugalia 2012, reżyseria: Andrzej Jakimowski, obsada: Alexandra Maria Lara, Edward Hogg, David Atrakchi, Melchior Beslon (105’)

Nagrody: WFF 2012 - najlepsza reżyseria, nagroda publiczności, LLF.2012 – „ZŁOTE GRONO za najlepszy film, FPFF w Gdyni’2013 – nagroda za najlepszy dźwięk

Bohaterowie "Imagine", pacjenci prestiżowej lizbońskiej kliniki zajmującej się niewidomymi, konstruują świat z otaczających dźwięków. (…)
Ian przybywa do lizbońskiej kliniki, by uczyć podopiecznych techniki echolokacji. Jest niewidomy, ale nie używa laski. Twierdzi, że wszystkie przedmioty da się usłyszeć. Stukając obcasami, potrafi usłyszeć krzesło podstawione przez młodych pacjentów kliniki w ramach dziecięcego żartu, szafę stojącą na korytarzu, nawet rower na szpitalnym dziedzińcu.
W ośrodku ma uczyć samodzielności – korzystania z przedmiotów codziennego użytku, poruszania się bez przewodnika... Ale Ian chce także obudzić wyobraźnię swych uczniów, by z otaczających dźwięków budowali świat i wyobrażali sobie jego piękno. Od początku budzi zainteresowanie dzieci, które podejrzewają, że w rzeczywistości wcale nie jest niewidomy. Jego metody wzbudzą też ciekawość Evy, dorosłej pacjentki izolującej się od reszty grupy. Wkrótce poprosi Iana, by zabrał ją poza mury ośrodka…

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej