W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu "Mów"(Bol)
Data rozpoczęcia 2013-11-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

MÓW (Bol)
reż.: Shoaib Mansoor
scen.: Shoaib Mansoor
zdj.: Salman Razzaq
muz.: Baqir Abbas, Sajjad Ali, Atif Aslam
w.: Humaima Malik (Zainub Khan), Manzar Sehbai (Hakim Sayed Hasmutullah Khanab), Iman Ali (Meena Kumari), Shafqat Cheema (Saqa Kanjar), Atif Aslam (Mustafa), Mahira Khan Askari (Ayesha Khan), Varda Butt (Hifza), Amr Kashmiri (Saifi), Haris Sharif Mohammad (Ali Ahmed), Maleeha Naipaul (Asma Gillani)
prod.: Pakistan 2011 (165 min)

Hakim, bogobojny muzułmanin, jest ojcem pięciu córek i marzy o synu. Gdy na świat przychodzi jego szóste dziecko, okazuje się, że jest hermafrodytą. Wbrew tradycyjnym uprzedzeniom, decyduje się zachować dziecko przy życiu i traktować je jak syna. Kiedy ten, jako nastolatek, pada ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez mężczyzn, ojciec nie może znieść takiej hańby...
Niezwykle poruszający film, łamiący niejedno tabu obowiązujące w tradycji islamu. Jego reżyser, od premiery filmu, nadal pozostaje w ukryciu.